(044) 455-12-05
(093) 587-36-67
Украина, Киев,
ул. Донца,
д. 6.
Строительство домов из оцилиндрованного бревна Будивництво будиноків з оциліндрованої колоди


>> Всі об'єкти <<

Будуємо дерев'яний котедж з бруса на замовлення

Будинок з дерева

Встановлюємо дерев'яні вікна на замовлення в Києві

Вікно з дерева

Дерев'яні сходи на замовлення в Києві

Сходи з дерева

Установка вхідних дерев'яних дверей

Вхідні двері з дерева


Відгуки

Замовила проект заміського будинку. Швидко зробили і головне якісно. Коли будуть ресурси обов'язково замовлю тут роботи. Всім раджу цю фірму. Дякую :)
Ірина Фартушна
Гарно зробили будинок. Відмінний будинок. По термінах дещо не вклалися, але робота зроблена на совість.
Іван Ходжаєв
Це те, що я і хотів: будинок з клеєного бруса. Всередині навіть не треба вигадувати інтер'єр. В будинку дуже тепло і затишно. На міську квартиру я витрачав більше грошей. Спасибі хлопцям, дуже все подобається!
Ігор Вишневський
У будинку живу вже рік. Будувала фірма "Світ Лісу". Боявся тільки за витрати, але ціна приємно здивувала. Вартість дерев'яного будинку тут була нижча, ніж в інших фірмах. Побудували добре. Тепер на дачі я більше проводжу часу, ніж у міській квартирі. Звик до природи. Дуже радий, що зважився на такий крок.
Андрій Скрипець

Будинки з оциліндрованої колоди

 

Технологія будівництва будинку з оциліндрованої колоди

У наш час сучасних технологій люди все більше Зведення будинку з оциліндрованої колод - одна з найдавніших технологій будівництвавтомлюються від міського шуму, від незмінних атрибутів «міських джунглів»: металу, пластику, бетону і скла. Сучасна людина все частіше прагне вирватися з пут міста, щоб бути ближче до природи. Це багато в чому вплинуло на збільшення обсягів будівництва дерев'яних будинків в останні роки.

Зведення будинку з оциліндрованої колоди - одна з найдавніших технологій будівництва дерев'яних будинків. Ця технологія популярна в країнах Європи, Америки, а також СНД. Вона отримала широке розповсюдження завдяки таким властивостям, як можливість зведення будинку в швидкі терміни і порівняно недорогій вартості будівельних робіт. У давні часи після будівлі зрубу потрібно було чекати його усадки 1-2 роки. Сучасні технології будівництва роблять можливим вселення в будинок з цього матеріалу відразу після закінчення будівельних робіт.

Оциліндрована колода - це колода, оброблене на токарних і роторних верстатах. Така обробка дозволяє отримати вироби, однакові в діаметрі по всій довжині колоди.

Якісно виконаний дерев'яний будинок з оциліндрованої колоди - це одночасно і вдале вкладення грошей в високоліквідну нерухомість, і вкладення капіталу у власне здоров'я, в ідеальне місце для роботи і відпочинку.

 

Будинки з оциліндрованої колоди

У багатьох людей вираз «дерев'яний будинок з оциліндрованої колоди» асоціюється швидше з переказами глибокої старовини і пам'ятниками російського зодчества, ніж з сучасними будівлями. Але так як наука і техніка на місці не стоять, сучасні дерев'яні будинки з цього природного матеріалу - це комфортні і дуже зручні житла, які можна обладнати за останнім словом техніки. Для того, щоб побудувати такий сучасний і комфортний будинок з оциліндрованої колоди, використовують певні наукомісткі технології, які роблять можливим:

- на довгі роки зберегти естетичність і зовнішню привабливість будинку;

- максимально продовжити термін експлуатації будинку з оциліндрованої колоди;

- повною мірою виключити негативні моменти, які пов'язані з перекосом стін житла при усадці і перепаді температур.

 

Сучасний дерев'яний будинок з оциліндрованої колоди, без сумніву, стане надійною фортецею для будь-якої сім'ї. Незалежно від пори року такі будинки прекрасно зберігають тепло протягом декількох діб, оберігають жителів від літньої спеки. Крім того, в такому дерев'яному житло зберігається оптимальний рівень вологості. До того ж, оциліндрована колода не виділяє ніяких негативних і шкідливих речовин у повітря кімнат. Навпаки, будинок з цього природного будівельного матеріалу насичує повітря житлових приміщень корисними смолами і хвойними маслами, оздоровлює атмосферу, виділяючи велику кількість особливих речовин - фітонцидів. Ці речовини вбивають віруси і хвороботворні бактерії. Саме тому люди, що живуть в таких будинках, набагато рідше хворіють на грип та простудні захворювання.

Будинок з оциліндрованої колоди є оптимальним Сучасний дерев'яний будинок з оциліндрованої колодиваріантом заміського житла. Він завжди виглядає яскраво, престижно і дорого. Такий будинок не вимагає великих фінансових витрат, а також складних робіт з будівництва, адже комплект оциліндрованих колод виготовляють на виробництві. А на будмайданчику будинок лише збирається, немов конструктор.

Оциліндрована колода однаково підходить і для спорудження невеликих дачних будинків, і для значних за площею представницьких котеджів, в яких можна проживати постійно. Незалежно від розмірів і дизайну такий будинок завжди буде виділятися серед інших споруд.

Заміські будинки з оциліндрованої колоди повинні відрізнятися в залежності від призначення (для невеликої сім'ї або великої кількості людей, для постійного або сезонного проживання, з розташуванням в горах або в лісі). Отже, всі вони повинні бути спроектовані по-різному.

Вартість дерев'яного будинку розраховується до початку будівельних робіт. На неї впливають порода використовуваного в будівництві дерева, товщина оциліндрованої колоди, складність і габарити майбутньої будови.

Слід сказати, що ціни на будинки з оциліндрованої колоди дуже демократичні, а побудований дерев'яний будинок з цього матеріалу має набагато більш респектабельний і дорогий вид, ніж можна було б припустити з його ціни.

 

Переваги оциліндрованої колоди

Дерево - це натуральний матеріал, створений природою. Технологія виробництва оциліндрованої колоди дозволяє отримати однакові в діаметрі по всій довжині колодиНезважаючи на сучасні досягнення в галузі будівництва, ніякий штучний будівельний матеріал не відобразить красу натурального дерева.

Так як колода в природному ошкуренному вигляді володіє усіченим конусом з одного боку, то процес його укладання при будівництві будинку значно ускладнюється. У цьому випадку, щоб домогтися щільного прилягання колод один до одного, необхідний дуже ретельний підбір колод, а також їх індивідуальна підгонка.

Технологія виробництва оциліндрованих колод дозволяє отримати однакові в діаметрі по всій довжині колоди, що робить цей матеріал надзвичайно зручним при будівництві будинку.

Оциліндрована колода - це один з найдавніших матеріалів для будівництва будинків. Популярність цього матеріалу пояснюється його невеликою вартістю, швидкістю монтажу і екологічністю. Оциліндрована колода має рівну форму, колоди разом з льноватином і джутовим полотном щільно прилягають один до одного, забезпечуючи високий рівень тепло- і звукоізоляції. Жителі таких будинків надійно захищені від лютих морозів і шуму вулиці.

Зруб для будинку при використанні в будівництві оциліндрованої колоди виходить точним і естетичним. Такі характеристики даного матеріалу, як рівність і однотипність колод, виключають необхідність виконання додаткової обробки. Оциліндрована колода оптимально підходить для спорудження котеджів, різних по дизайну будинків. При зведенні будинків застосовуються готові комплекти будівельних матеріалів, що пройшли необхідну сертифікацію. Таким чином, складання конструкції не займає багато часу.

У процесі виробництва оциліндрована колода проходить заводську обробку, яка нейтралізує цвіль, синяву і гниль. У будинках з цього матеріалу на теплих стінах не утворюється конденсат, не виникає грибок, що відрізняє їх від будинків з кам'яними стінами.

Поверхня колод гладка, без нерівностей, сучків і вм'ятин. Крім того, вони володіють неповторним кольором і натуральним деревним малюнком, що робить стіни надзвичайно красивими: саме по собі оциліндрована колода з успіхом виконує декоративну функцію.

 

Переваги будівництва будинку з оциліндрованої колоди

Оциліндрована колода оптимально підходить для зведення дерев'яних будинків. При будівництві такого будинку близько 80 % використовуваних матеріалів виконані з деревини - одного з найбільш екологічно чистих будівельних матеріалів. Основні переваги будівництва будинку з оциліндрованої колоди:

- Відносна легкість будинку. Ця властивість дозволяє заощадити на фундаменті при будівництві будинку.

- Швидкість зведення каркаса будівлі.

- Значна сейсмостійкість будинку. Зруби з оциліндрованих колод можуть витримувати землетруси силою до 9-ти балів за шкалою Ріхтера.

- Економія витрат на експлуатацію (обігрів та охолодження будинку). За рахунок того, що матеріал «дихає», влітку в будинку з оциліндрованої колоди зберігається прохолодна температура, а взимку в ньому тепло. Такий будинок обігрівається швидше, ніж споруда з цегли, і має властивість утримувати тепло.

- Довговічність і міцність споруди при правильній обробці матеріалу підтверджується багатовіковим досвідом.

- Вартість будинку з оциліндрованої колоди значно нижче вартості цегельного аналога.

- Екологічність і благотворний вплив на здоров'я людини. Будинок, побудований з цього матеріалу, пропускає між своїх волокон чисте повітря, який при цьому насичується корисними хвойними маслами і смолами.

- Теплий і сонячний колір стін сприяє створенню в будинку з оциліндрованих колод особливого, унікального психологічного клімату, благотворно впливає на нервову систему і самопочуття людини. Доведено, що люди, які живуть в дерев'яних будинках, набагато менше схильні головних болів, стресів і депресії.

- Естетичний зовнішній вигляд.

 

Процес будівництва будинку з оциліндрованої колоди

Для будівництва якісного та довговічногоДля будівництва довговічного будинку з оциліндрованої колоди потрібно кілька деталей дерев'яного будинку з оциліндрованої колоди буде потрібно:

- грамотно складений проект будинку з оциліндрованої колоди;

- фундамент на гвинтових палях або який-небудь інший відповідний за типом фундамент;

- якісна, заготовлена у відповідності з сучасними стандартами деревина;

- спеціальні, що не несуть у собі небезпеку для здоров'я засоби обробки деревини;

- спеціалізований інструмент для будівництва;

- вміння збирати дерев'яні будинки з оциліндрованої колоди.

 

Крім цього будинок з оциліндрованої колоди вимагає установки надійних покрівельних конструкцій, дверних і віконних блоків, проведення внутрішньої обробки.

Оциліндровані зруби за легкістю набагато перевищують стіни, складені з цегли. З цієї причини відпадає необхідність витримувати фундамент впродовж декількох місяців, що потрібно при будівництві будинку з цегли. Збірка дерев'яного зрубу можлива відразу після придбання фундаментом необхідної міцності. Перед тим, як починати укладання першого вінця, необхідно виконати ретельну гідроізоляцію фундаменту. Це робиться для того, щоб оберегти колоди від безпосереднього контакту з гігроскопічним бетоном. Таким чином, вони не будуть схильні до передчасного загнивання. Перший вінець зрубу повинен викладатися з особливою уважністю і акуратністю, так як він впливає на геометричну правильність і стійкість будівлі в цілому. Також необхідно провести ретельну вивірку кутів і діагоналей вінця, забезпечити сувору горизонтальність колод. Лише після проведення ретельних вимірів і виверок перший вінець дерев'яного зрубу можна прикріплювати до фундаменту за допомогою анкерів (стрижні з металу, призначені для стягування між собою колод в дерев'яному зрубі). Також в колодах висверліваются спеціальні отвори під анкера . За допомогою цих металевих стрижнів перший вінець зв'язується з бетоном, а різьбові шпильки (дубові або букові нагеля в деяких компаніях) використовуються для стягування оциліндрованих колод між собою.

Будинки, які збираються з колоди природної вологості, дають усадку до 10% від всієї висоти стін протягом перших двох років після зведення будинку. У будівництві дерев'яних будинків з успіхом застосовуються спеціально розроблені технології, які дозволяють компенсувати усадку: наприклад, підтримують стовпи оснащуються спеціальними домкратами, за допомогою яких регулюється усадка. Розрахунок висоти стінних прорізів для дверей і вікон також проводиться з урахуванням можливої усадки.

Процес оцилиндровки колод - заготовок проводять на спеціальних оциліндрувальні верстатах, а чашки кутових з'єднань колод в зрубі заріжуть безпосередньо на місці монтажу дерев'яного будинку. Крім колод для складання дерев'яного зрубу комплект будинку складається з безлічі інших деталей: балок для влаштування підлог, міжповерхових і горищних перекриттів, міжвінцевого утеплювача (найчастіше - льону), комплекту витратних матеріалів, а також крокв - деталей для встановлення дерев'яного каркасу даху.

 

Особливості матеріалу «оциліндрована колода»

Виробництво оциліндрованих колод виконується на високоточних верстатах.Оциліндрована колода може бути двох видів: звичайне та профільоване. Пази зрубу мають математично точну форму. Завдяки цьому вінці будинку, зведеного з цього матеріалу, володіють мінімальними зазорами, а стіни можуть бути зістиковано під будь-яким кутом. Завдяки такій високій точності виготовлення цього будівельного матеріалу при зведенні стін досягається щільне примикання колод один до одного по всій довжині.

Оциліндрована колода може бути двох видів: звичайне та профільоване. Звичайне оциліндрованої колоди має поздовжню виїмку з нижньої сторони. При такій формі напівкругла канавка під час укладання стін лягає на нижню колоду. Такий вид кладки більш поширений. Конструкція профільованого колоди складніша: «шип - паз». Цей тип з'єднання колод між собою значно полегшує процес складання будинку. На будмайданчик профільовані набори привозять у готовому вигляді, потрібно лише скласти стіни будинку з цих заготовок.

Примусова сушка колод допомагає значно скоротити термін повної усадки коробки будови і в майбутньому уникнути усадочною деформації. Оскільки після усушки колод на їх поверхні утворюються ворсинки, то для додання дерев'яній стіні бездоганно гладкої поверхні оцилиндрованні колоди всередині будови шліфують і покривають лаком.

Оциліндрована колода виграє у інших будівельних матеріалів також тим, що воно виготовляється тільки із здорових, високоякісних порід дерева. Найчастіше сировиною для цього будматеріалу є сосна або ялина.

Вартість оциліндрованих колод приблизно на третину дешевше, ніж вартість обтісаних вручну колод. Для цього матеріалу, як і для будь-якого виду колод, існує найбільш ходовий діаметр (22-24 см), а також довжина (4-12 м. Вартість колоди залежить від її діаметру і довжини: чим більше ці параметри, тим дорожче обходиться кубометр деревини.

 

Процес виготовлення оциліндрованих колод

Виробництво оциліндрованих колод складається з таких етапів:

1. Спочатку деревину (пиляні колоди) сортують по діаметру.

2. Потім проводиться подача відсортованій деревини в оціліндровочний верстат для подальшої обробки. Цікавий історичний факт: верстати, що додають колоді циліндричну форму, з'явилися ще понад століття тому: їх використовували для виготовлення ліхтарних, а також електричних стовпів.

3. Після обробки у верстаті колоди розпилюють на окремі деталі для дому.

4. Далі кожну з деталей будинку обробляють спеціальним антисептиком, який оберігає свіжі колоди від зараження грибком і цвіллю.

5. На останньому етапі оброблені дерев'яні деталі упаковують у спеціальні пакети для транспортування і відправляють на склад для подальшої доставки їх на будмайданчик.

 

Який діаметр оциліндрованих колод вибирати?

Вибір діаметра оциліндрованої колоди Який діаметр оциліндрованих колод вибирати?залежить від місця розташування майбутнього будинку: якщо мова йде про півдні, то для будинку буде достатньо діаметру величиною в 16 см. Однак побудоване з колод такого діаметру будова виглядає досить хистко. Тому рекомендується вибирати для будівництва оцилиндровані колоди діаметром 18 см і більше. Для того, щоб будинок максимально утримував тепло, товщина колод повинна бути 34 см. Можна, звичайно, використовувати і колоди більшої товщини, проте будинок тепліше вже не стане. В цілому, середній діаметр оциліндрованих колод, застосовуваних у будівництві дерев'яних будинків, становить 24 см.

 

Утеплювач для дому з оциліндрованої колоди

У разі, якщо будинок побудований з колоди товщиною менше 180 мм, і якщо господар планує його всесезонне використання, потрібно проводити теплоізоляційні роботи і зсередини, і зовні. Утеплювач закриє фактуру стін з дерева, тому потрібно здійснювати додаткову обробку будинку. Однак таке житло буде теплішим, красивим і комфортним.

Таким чином, в процесі зведення стін будинку такого типу між колодами використовується межвенцовий утеплювач. Як правило, це лляний, джутовий утеплювач, мох, а також синтетичні утеплювач. Лляний утеплювач робиться, як зрозуміло з назви, з льону, джутовий - з джутового дерева. Використовуваний в якості утеплювача мох беруть в лісі. Це прекрасний природний антисептик, і в місцях, де мох стикається з колодою, дерево захищене від гниття. Синтетичні утеплювачі - штучного походження. Який саме утеплювач вибрати - вирішувати Вам, кожен з них володіє своїми плюсами і мінусами.

 

Аналіз місцевості для будівництва будинку з оциліндрованої колоди

Великий вплив на планування майбутньогоАналіз місцевості для будівництва будинку з оциліндрованої колоди дерев'яного будинку з оциліндрованої колоди роблять особливості місцевості і кліматична зона, в якій планується будівництво. Приміром, у північній частині країни клімат суворіший, отже, чим більше в будинку поверхів, тим гірше буде повітрообмін в ньому. Для того, щоб майбутній будинок максимально ефективно зберігав тепло, слід будувати його у формі квадрата і звести до мінімуму кількість виступів. Також потрібно приділити максимум уваги теплової ізоляції стелі та підлоги.

Що стосується південних районів, то для них також характерні малоповерхові будівлі, але вже не через морози, а навпаки - через спеку. Будинок в цій місцевості повинен мати хорошу вентиляцію, теплоізоляцію, а також захищати розташовані в ньому приміщення від посиленої сонячної активності.

Вивчаючи земельну ділянку для забудови будинку з оциліндрованих колод, необхідно проаналізувати три аспекти: тип грунту, рельєф місцевості і рівень грунтових вод. Перед тим, як почати проектування, складається наочний геодезичний план території, на якому позначено межі ділянки, підземні комунікації, контури майбутніх будівель і т. д.

На думку фахівців, будинок з оциліндрованої колоди найкраще будувати на скельних грунтах (породи з малою вологоємністю, що мають вигляд суцільного масиву), піщаних грунтах, а також конгломератах (це крупноуламкові породи, скріплені мінеральними цементамі). Але якщо рівень грунтових вод перевищує глибину промерзання, то встановлювати фундамент для будинку необхідно з армуванням сталевими прутами. Хорошим підставою для дому також вважається глина. Але у неї є один недолік: у разі, якщо грунтові води розташовуються високо, під час замерзання вони значно спучуються, піднімаючи все те, що на них знаходиться. Найбільш проблемними грунтами є болотиста і торф'яна.

Рельєф місцевості при плануванні дерев'яного будинку має велике значення - від нього залежить місце розміщення будівель і навіть городу. З визначенням типу рельєфу можна впоратися самостійно. Для цього потрібно розкреслити ділянку у відповідному масштабі на папері, розбити на однакові квадрати і перенести ці квадрати на місцевість, забивши потім кілочки в потрібних місцях. За допомогою гідравлічного рівня зафіксувати висотні позначки в тих місцях, де забиті кілочки, і перенести їх на план. Потім потрібно з'єднати точки, які мають однакові висотні позначки, і Ви отримаєте карту рельєфу. За цією карткою можна буде визначити, в якому місці потрібно зрізати або навпаки, підсипати грунт.

Рівень грунтових вод також є важливим чинником при проектуванні майбутнього будинку. Від нього залежить, як будуть прокладені комунікаці . Він також впливає на те, чи зможете Ви, наприклад, побудувати в будинку цокольний поверх або які-небудь інші підземні споруди. Для того, щоб визначити рівень залягання води, а також тип грунту на ділянці, потрібно пробурити кілька свердловин глибиною нижче 0.5 м очікуваної глибини промерзання і перевірити наявність в них води, краще всього - в різні пори року. Якщо Ви помітите наявність води вище глибини промерзання, то від будівлі цокольного поверху слід відмовитися. Дренажна система буде необхідна, якщо рівень води буде менше метра.

 

 

 

2005-2020 © Світ Лісу
Замовити зворотній дзвінок
Ваше ім'я
Телефон
Запитання або коментар