(044) 455-12-05
(093) 587-36-67
Украина, Киев,
ул. Донца,
д. 6.
Строительство домов из клееного бруса Будивництво будиноків з клеєного бруса


>> Всі об'єкти <<

Будуємо дерев'яний котедж з бруса на замовлення

Будинок з дерева

Встановлюємо дерев'яні вікна на замовлення в Києві

Вікно з дерева

Дерев'яні сходи на замовлення в Києві

Сходи з дерева

Установка вхідних дерев'яних дверей

Вхідні двері з дерева


Відгуки

Замовила проект заміського будинку. Швидко зробили і головне якісно. Коли будуть ресурси обов'язково замовлю тут роботи. Всім раджу цю фірму. Дякую :)
Ірина Фартушна
Гарно зробили будинок. Відмінний будинок. По термінах дещо не вклалися, але робота зроблена на совість.
Іван Ходжаєв
Це те, що я і хотів: будинок з клеєного бруса. Всередині навіть не треба вигадувати інтер'єр. В будинку дуже тепло і затишно. На міську квартиру я витрачав більше грошей. Спасибі хлопцям, дуже все подобається!
Ігор Вишневський
У будинку живу вже рік. Будувала фірма "Світ Лісу". Боявся тільки за витрати, але ціна приємно здивувала. Вартість дерев'яного будинку тут була нижча, ніж в інших фірмах. Побудували добре. Тепер на дачі я більше проводжу часу, ніж у міській квартирі. Звик до природи. Дуже радий, що зважився на такий крок.
Андрій Скрипець

Будинки з клеєного бруса

 

Особливості матеріалу «клеєний брус»

Клеєний брус - це будівельний матеріал, що володіє Клеєний брус - будівельний матеріал нового поколінняунікальними якостями. Він являє собою ефективне поєднання сучасних технологій з інноваційними розробками вчених. У клеєного бруса велика кількість явних переваг у порівнянні з іншими матеріалами, які зазвичай використовують при проведенні будівельних робіт. Цим і пояснюється його зростаюча з кожним роком популярність. Адже будинку з клеєного бруса характеризуються високою міцністю. Крім того, вони є екологічно чистими, стильними і престижними.

Клеєний брус - будівельний матеріал нового покоління, який з'явився на базі прогресивних сучасних технологій у процесі усунення тих недоліків, які властиві традиційному цільному брусу або колоді.

Проведене в лабораторних умовах дослідження зразків клеєного бруса, які за один день були штучно зістарені на 40 років, показало, що, незважаючи на старіння матеріалу, якість клеєного шва залишається незмінним і не втрачає своїх якісних характеристик.

Всі дошки, з яких надалі склеюють брус (вони мають свою назву - « ламелі » ), проходять дуже ретельну всебічну обробку. Перший етап обробки - технічна сушка до досягнення 12% вологості, після цього з ламелей вирізаються дефектні і неякісні ділянки, які знижують міцність дощок і негативно позначаються на їх зовнішньому вигляді. Далі слід процес зрощування ламелей на міні- шип, і вже потім їх з'єднують один з одним за допомогою клею. У результаті виходить окрема деталь - брус. При склеюванні бруса ламелі підбираються так, щоб шари деревини доповнювали один одного. Це сприяє нейтралізації можливих внутрішніх напружень.

Існує два основні різновиди клеєного бруса: стіновий та віконний. Як правило, стіновий брус використовується для спорудження дерев'яних будинків. Переваги віконного бруса - прекрасна тепло- і звукоізоляція, надійний захист від протягів, а також значна морозостійкість.

 

Будинки з клеєного бруса

Будинки з клеєного бруса мають дуже гарний вигляд і виглядають Будуємо дерев'яні котеджі з клеєного бруса в Києвігармонійно. Для будівництва цих екологічних будинків найчастіше використовуються дерева хвойних порід, такі як сосна або ялина. Хвойні породи дерева набули широкого поширення в Європі, так як є найбільш доступним матеріалом для будівництва. Стандартна довжина стінового клеєного бруса становить від 6 до 12 метрів.

Будинок з клеєного бруса має ще одну особливість: у ньому можна здійснювати перекриття прольотів до 30 м. Це вирішує проблему вільного планування розташованих в будинку приміщень.

Є ще один вельми незвичайний факт, пов'язаний з будинками з цього матеріалу: в результаті проведених фінськими вченими досліджень було виявлено, що у тих пар, які жили в дерев'яних будинках, рівень народжуваності став вище на 30%.

Будинки з клеєного бруса характеризуються «великим арсеналом» достоїнств:

- Клеєний брус, на відміну від звичного цілісної колоди, не схильний до усадки і усиханню. З цієї причини можна приступати до оформлення будинку з цього матеріалу відразу після закінчення будівельних робіт, що не вичікуючи річний термін, який зазвичай потрібно для процесу усадки будинку з традиційних колод.

- Теплоізоляція таких будинків у кілька разів перевищує теплоізоляційні властивості інших дерев'яних, а також бетонних, цегляних і кам'яних будинків. Для порівняння, стіна з клеєного бруса товщиною в 24 см за рівнем теплоізоляції ідентична цегляній стіні, що досягає товщини 1,5 м. Завдяки такій високій теплоізоляції будинок з клеєного бруса дуже економічний у плані споживання тепла.

- Клеєний брус більш міцний, ніж звичайне колоду (на 50-70%). Крім цього, він не дає тріщин, так його поверхню спочатку високої якості. Такий ефект досягається тим, що при виготовленні цього матеріалу із заготовок для бруса повністю вирізують дефекти і сучки. Потім їх підбирають за текстурою, а також за кольором.

- Для виготовлення цього матеріалу використовують німецькі поліуретанові клеї, які забезпечують високу надійність склеювання і одночасно з цим - безпечне для людини середовище, так як вони є екологічно чистими.

- При переїзді будинок з клеєного бруса можливо розібрати і здійснити його монтаж на новому місці.

- Такий будинок має низький ступінь теплопровідності. За рахунок цього літа в ньому зберігається прохолодна температура, а от взимку в такому дерев'яному будинку тепло.

- Будинок з клеєного бруса має відносно невелику вагу, і навантаження на фундамент в порівнянні з будинками з традиційних матеріалів зменшується в 5 разів.

Затишні будинки з клеєного бруса створюють комфортний і корисний для людини мікроклімат.

 

Будинок з клеєного бруса: особливості будівництва

Зведення будинків з цього матеріалу користується сьогодні Процес будівництва будинку з клеєного брусаособливою популярністю, тому що крім всіх основних переваг цього виду бруса є ще один плюс: майбутній будинок буде розташований на свіжому повітрі, далеко від вихлопних газів, а також шуму і суєти, характерних для міста.

Розглянемо детальніше ті корисні властивості, якими володіє брус. Перш за все, в цьому матеріалі відсутні недоліки, які притаманні дерев'яним спорудам з цілісного бруса. Обрізна дошка висушується, потім з її поверхні усуваються всі дефекти, склеювання дощок здійснюється під пресом. Ця технологія підвищує міцність майбутнього будинку і покращує його зовнішній вигляд. Клеєний брус чудово підходить для будівництва дачних, заміських будинків, так як цей матеріал відрізняється високим ступенем заощадження тепла, красою, а також є дуже екологічним. Крім цього, будинок з клеєного бруса не провокує у що знаходяться в ньому людей алергічних реакцій, він не викликає забруднення навколишнього середовища.

Процес будівництва такого будинку проходить значно швидше, ніж будівля будинку із цільної колоди. Це пояснюється тим, що всі деталі виготовляють у заводських умовах при підтримці постійного рівня вологості і температури. Процес здійснюється з високою точністю, і будівництво будинку з таких деталей здійснюється швидко і легко. Монтаж будинку на підготовленому заздалегідь фундаменті не перевищує термін в 5-6 тижнів. Той факт, що будинок з клеєного бруса не вимагає часу на усадку, дозволяє скорочувати терміни проведення робіт з оздоблення та будувати будинки в будь-яку пору року.

При обробці дерев'яного будинку з традиційного матеріалу навіть за умови дуже якісної підгонки колод зрубу зазвичай стикаються з такою проблемою: поверхня стін такого будинку досить нерівна. Це істотно ускладнює процес обробки. А ось поверхня клеєного бруса, виготовленого при повному дотриманні технологічних вимог, гладка і рівна. Зведена з такого матеріалу стіна виглядає монолітною, і необхідність її зовнішньої обробки практично відпадає. Таким чином, відсутність фінансових витрат на обробку допомагає істотно зменшити вартість проекту в цілому.

 

Переваги клеєного бруса

Так як застосування клеєного бруса в будівельних роботах Клеєний брус віробляеться завдяки спеціальній технологіїз кожним роком стає все більш популярним, то зростає і кількість будинків з цього матеріалу. Причина цьому - численні достоїнства, якими володіє цей унікальний будівельний матеріал.

Основні переваги клеєного бруса:

- Міцність. Поверхня цього матеріалу ідеально рівна, тому бруси, з яких зведено стіни будинку, утворюють монолітну споруду, прилягаючи один до іншого максимально близько. З цієї причини в процесі будівництва будинків з клеєного бруса не використовується ущільнювач.

- Довговічність. Клеєний брус виробляеться за спеціальною технологією, яка надає йому стійкість до деформації, а також впливу нестабільної температури і вологості. Він не схильний до виникнення подряпин, не дає тріщин. Комахи і мікроорганізми, які викликають гниття дерева, цьому матеріалу не страшні, оскільки ламелі перед склеюванням обробляються спеціальними антисептиками. Профіль брусів розрахований так, що у дощової води «немає шансів» потрапити між ними. Це також запобігає виникненню вогнищ гниття. Клеєний брус не дасть усадки і не скрутиться з часом. Завдяки цьому будинок з клеєного бруса або зруб лазні з цього матеріалу набагато перевершують будь-яку іншу дерев'яну споруду.

- Високий рівень теплоізоляції. Будинки з клеєного бруса надзвичайно теплі і затишні незалежно від кліматичних умов. Причина цьому - низька теплопровідність деревини, а також безшовне з'єднання матеріалу. За своїми теплоізоляційним характеристикам клеєний брус перевершує такі будівельні матеріали, як цегла і бетон.

- Сприятливий вплив на здоров'я людини. Адже технологія, по якій виробляється клеєний брус, наділяє його здатністю «дихати». Тому в будинку, зведеному з цього матеріалу, постійно підтримується оптимальний рівень вологості. Крім того, повітря в будинку постійно насичується корисними для здоров'я ефірними маслами.

- Економічність. Сам по собі клеєний брус не можна віднести до дешевих матеріалів для будівництва. Однак завдяки спеціальній технології виробництва клеєного бруса можна істотно заощадити в процесі спорудження з нього будь-якої споруди, так як відпадає необхідність в серйозній внутрішній і зовнішній обробці самої споруди. Крім цього, будинок з клеєного бруса не вимагає серйозного дорогого фундаменту, використання утеплювачів і ущільнювачів для стін, не потрібно також проведення робіт з використанням складної техніки.

- Привабливість з естетичної точки зору. Поверхня клеєного бруса обробляється до бездоганного стану, в результаті чого текстура дерева виглядає надзвичайно красиво. У багатьох випадках навіть не здійснюють додаткову обробку, тому що сам по собі матеріал дуже привабливий.

- Протипожежна безпека. Так як клеєний брус не має гострих, а також тонких кромок, його не можна з необережності підпалити сірником або сигаретою. У разі, якщо матеріал стикнеться з вогнем, деревина не запалиться, а лише потемніє і обвуглиться. Усередині клеєного бруса немає щілин і тріщин, чим забезпечується захист від загоряння. Крім того, з метою захисту будинку від вогню деревина при виробництві клеєного бруса просочується спеціальними препаратами - антипіренами. Цьому будівельному матеріалу присвоєно високу ступінь пожароустойчивости (категорія R6 ). Також варто пам'ятати, що спочатку загоряння починається ні на стінах, а на внутрішній обробці. Тому дуже важливо забезпечити її пожежобезпечність.

- Сейсмостійкість. Будинки з клеєного бруса відрізняються більш високим ступенем сейсмостійкості.

- Простий і швидкий процес спорудження будинків. Приміром, якщо фундамент майбутнього будинку вже готовий і до нього проведені всі комунікації, то роботи з будівництва будинку з клеєного бруса займуть всього шість тижнів. Збірку будинку, альтанки або лазні спрощує відсутність великої кількості монтажних елементів.

- Можливість експлуатації будинку відразу після завершення роботи будівельників. Так як деревина при виробництві піддається ретельному просушуванню, клеєний брус не схильний до усадки. Тому в будинку з такого бруса можна проводити оздоблювальні роботи і використовувати його безпосередньо після завершення його споруди.

- Відсутність будівельного сміття після здійснення монтажу.

 

Проекти дачних і заміських будинків з клеєного бруса

Клеєний брус - це, без сумніву, будматеріал нового Створення проекту будь-якого будинку починається з формування його внутрішнього просторупокоління. Сьогодні створюється безліч проектів затишних дерев'яних будинків з цього унікального матеріалу.

Створення проекту будь-якого будинку починається з формування його внутрішнього простору, і зовнішній вигляд майбутнього будинку залежить від його внутрішнього планування. У сучасному суспільстві спостерігається тенденція до стриманості, а також максимальної практичності. Якщо десять років тому, в основному, люди хотіли будувати великі і просторі будинках за межею міста, так як прагнули вирватися зі своїх тісних квартир, то сьогодні метраж - зовсім не головне. Набагато важливіше - ефективна організація простору в заміському будові. Насправді в реальному житті мало кому знадобляться сорок метрів на кухні. До того ж, опалення для будинку у вісімсот метрів - справа вельми витратна. І тому багато хто з власників величезних «замків» звертаються з проханнями провести перепланування приміщення до фахівців.

Те, що люди поступово відмовляються від горищ, віддаючи перевагу мансарди, також обумовлено принципом раціональності. Адже мансарда відрізняється від горища тим, що є не просто місцем для зберігання старого мотлоху, а додатковим житловим приміщенням. Правда, власники будинків, в яких є мансарди, часто скаржаться, що приміщення погано провітрюються.

І правда, якщо будинок побудований з каменя, не укомплектований припливно-витяжною вентиляцією і, до того ж, оброблений штучними матеріалами, то в ньому виходить «ефект термоса». А от у будівлях з дерева така проблема просто не виникає, тому що дерево «дихає».

Що ж стосується облаштування будинку підвальними приміщеннями, то через особливості грунту їх у більшості випадків не будують. Ось і виходить, що дуже вигідно бути володарем невеликого і в той же час дуже затишного будинку.

 

Процес виготовлення клеєного бруса

Цей будматеріал виробляеться в кілька етапів. Клеєний брус виробляється в декілька етапівСпочатку спиляні дерева розрізають на окремі дошки, потім їх переміщують всередину сушильних камер, щоб прискорити процес висихання деревини. Після того, як дошка підсушиться, її розпилюють на заготовки. Далі слідує процес видалення з поверхні дощок дефектів, після чого дошки стругають. Потім заготовлені ламелі проклеюють і залишають висихати під пресом.

Отриманий таким чином клеєний брус доводиться до стандартних розмірів, а потім його профілюють за допомогою фрезерного верстата.

Наприклад, клеєний брус розміром 180-230 мм складається з п'яти склеєних ламелей. Він має високу міцність і, отже, може застосовуватися як стіновий або опорний матеріал, а також як балка перекриття. Такий клеєний брус міцніше масивної балки, так як ламелі склеюють між собою особливим чином: враховуючи напрям волокон дерев'яних заготовок. Крім того, річні кільця не повинні бути спрямовані в одну сторону, а клей повинен володіти пористою структурою, щоб деревина «дихала».

 

Історія виникнення клеєного бруса

Найдавнішим аналогом технології виготовленняІсторія виникнення клеєного бруса клеєного бруса був лук стародавніх японських воїнів. Ще з 12 століття в Японії дугу стрілецької зброї стали робити допомогою склеювання її з окремих бамбукових і дерев'яних складових частин. Завдяки цьому збільшувалася міцність, пружність, надійність лука, а також дальність ураження цілі і точність.

Потім, вже в 1548 році, архітектор Філібер Делорм вперше застосував метод з'єднання дерев'яних брусів за допомогою клину в будівництві арочних частин будівель палацового масштабу.

Зодчі бароко і російські майстри дерев'яного зодчества також використовували цю технологію.

А в 1890 році тесля-новатор з Німеччини Отто Хетцер удосконалив цю ідею, створивши досить масивні конструкції з окремих дерев'яних частин з використанням клею з казеїну, що додало їм зігнутість і просторовість. А в 1906 році Хетцер отримав державний німецький патент на дерев'яні клеєні деталі, які склеювалися з двох і більше частин. Згодом способом Хетцера в Швейцарії було зведено безліч будівель, велика частина яких збереглася і донині.

Перші спроби виробництва клеєних дерев'яних конструкцій в СРСР були зроблені в 1938 році. Однак індустріальне виробництво цих конструкцій як в СРСР, так і в усьому світі, почалося після появи синтетичних клеїв в 60-х - 70-х роках. У 1970 році в СРСР було прийнято рішення про закупівлю у ФРН необхідного обладнання для будівництва 20-ти нових заводів.

За відносно короткий час у країні з'явилася ціла школа проектувальників дерев'яних клеєних конструкцій, а випуск цієї продукції незабаром став досягати 100 тис. кубометрів на рік. Однак у період 90-х років минулого століття виробництво цього будматеріалу практично повністю занепало: з 20-ти заводів пережити перебудову вдалося тільки одному.

Що стосується останніх років, то зараз виробництво клеєного бруса практично створюється заново. Сьогодні це індустріальна сфера виробництва, так як в цьому будматеріалі реалізовані не недоліки, а достоїнства деревини: він відрізняється легкістю, практичністю, стійкістю до агресивного середовища. Йому також притаманні екологічність, висока ступінь заощадження тепла і естетична привабливість.

У наш час клеєний брус по праву визнаний одним з найбільш технологічних матеріалів, використовуваних для будівництва котеджів.

 

Термін «клеєний брус»

З терміном «клеєний брус» у Що таке клеєний брус?деяких обивателів пов'язано помилкове уявлення про неекологічность цього матеріалу, тому що при його виготовленні застосовується клей. Насправді для виготовлення правильного клеєного бруса сумлінними компаніями використовуються високоякісні клеї, які, відповідно, коштують недешево. У структурі собівартості клеєного матеріалу вартість якісного клею досягає 15%! Таким чином, дуже низька ціна клеєного бруса повинна насторожити покупця. Адже недобросовісні компанії - виробники, не маючи правильної технології і багаторічного досвіду, використовують дешеву сировину низької якості, не дотримуються необхідну технологію виробництва. Цим вони дискредитують весь ринок житлового будівництва з клеєного бруса. Якісні клею нейтральні і абсолютно не токсичні. Гарантія цьому - обов'язкова наявність у виробника сертифікатів якості. Таким чином, при купівлі цього будівельного матеріалу необхідно вимагати від компанії-виробника надання таких документів.

 

Застосування нових технологій

Деякими компаніями сьогодні пропонується унікальна технологія будівництва будинків з клеєного бруса, яка полягає в наступному: монтаж першого вінця проводиться за допомогою особливих домкратів, що дозволяють виставити бездоганний рівень, а також, якщо знадобиться, коригувати його в процесі будівництва будинку.

Крім цього, за допомогою спеціальної програми замовник за сприяння дизайнера може на комп'ютері побачити тривимірну модель запланованого будинку, а також повністю його обставити. Це є важливим не тільки для замовника, щоб він отримав більш чіткі уявлення про майбутній будинок, але також і для виробника, так як процес грамотного проектування будинку припускає наявність чітких знань про всі його параметрах (кількість і розміри приміщень, де і як буде розташована меблі і т. д.).

Клеєний брус чудово поєднується з різними матеріалами: каменем, склом, штукатуркою, металом. Так як йому властива геометричність форм і сучасний зовнішній вигляд, то використання клеєного бруса дозволяє створити єдиний стиль навіть за умови, що основна будівля виконана із застосуванням інших матеріалів. Виконані з дерева альтанки, гостьові будиночки, лазні та ворота з клеєного бруса на будь-якій ділянці створюють атмосферу комфорту, а також вигідно відтіняють всі архітектурні особливості головної споруди.

 

 

 

2005-2015 © Світ Лісу
Замовити зворотній дзвінок
Ваше ім'я
Телефон
Запитання або коментар